Přeskočit na obsah

SCOPE (standing committe on professional exchanges) a SCORE (standing committe on research exchanges ) sú stále komisie Martinského klubu medikov, ktoré umožňujú študentom všeobecného lekárstva vycestovať na stáž do zahraničia a nabrať tak nenahraditeľné a nezabudnuteľné skúsenosti zo sveta.SloMSA (Slovenská asociáciaštudentov medicíny) je členom IFMSA (International federation of medical students association).

Práve stáže IFMSA sú jedným z najväčších študentských výmenných programov na svete.Ročne sa týchto výmenných stáží zúčastní okolo 13 000 študentov z viac ako 90 rôznych krajín sveta.

KLINICKÉ STÁŽE

Štatistiky za leto 2022
25 incomings
32 outgoings

Naším cieľom je poskytnúť všetkým študentom príležitosť dozvedieť sa viac o globálnom zdraví, kvalitný vzdelávací program v moderných nemocniciach a kultúrny zážitok organizovaný za pomoci ich lekárskych fakúlt vo viac než 90 krajín sveta.

VÝSKUMNÉ STÁŽE

Štatistiky za leto 2022
2 incomings
6 outgoings

Uvedomujeme si, že výskum je nevyhnutný pre rozvoj medicíny  a vďaka inovatívnym metódam v diagnostike a liečbe je na prvom mieste v zlepšovaní jej kvality, preto považujeme možnosť vycestovať a vidieť vedu na vyššej úrovni v zahraničí.

Ako vlastne prebieha stáž?

Pobyt trvá 4 týždne a študent trávi 8 hodín denne 5 dní v týždni vzdelávaním.

Víkendy a voľný čas pobytu slúžia na spoznávanie krajiny, miestnej kultúry a cestovanie na výlety. Je zvykom že domáci študenti zorganizujú pre zahraničných študentov raz do mesiaca tzv. National Social Program, kde sa všetci študenti, ktorí prišli v daný mesiac do krajiny na stáž stretnú a spoznávajú vrámci 1 víkendu najvýznamnejšie miesta a pamiatky danej krajiny.

Skúsenosti naších študentov zo stáží ….

Bodovací systém stáží

Aktuálne prebieha inovácia bodovacia systému stáži , v nasledujúcom období zverejníme aktualizovaný bodovací systém.

Prešiel si výberovým konaním na stáž ? Čo ďalej ?

Srdečne Ti gratulujeme , že sa Ti podarilo dostať na stáž, veľmi sa tešíme a veríme, že prežiješ nezabudnuteľný zážitok, ktorý ti pomôže v tvojom osobnom, ale i profesionálnom živote.

Všetky potrebné informácie a dokumenty na stiahnutie nájdeš na stránke Slovenskej asociácie študentov medicíny .

V prípade nejasností sa neváhaj obrátiť na naších LORE a LEO-OUT.

Nielen naši študenti vycestujú na stáž , ale i zahraniční študenti prídu k nám ….

V rámci IFMSA sú k dispozícii bilaterálne stáže, kedy naši študenti majú možnosť vycestovať do zahraničia a rôzni študenti z celého sveta môžu svoju stáž absolvovať práve na Slovensku v Martine .Pre poskytnutie, čo najlepšieho zážitku z absolvovanej stáže, či už z oblasti vzdelávania alebo socialneho programu je im k dispozícii kontaktná osoba.

Čo je kontaktná osoba ?

Kontaktnou osobou je študent, ktorý sa po dobu 1 mesiac venuje zahraničnému študentovi, ktorý príde k nám na stáž. Kontaktná osoba má povinnosti, ktoré musí dodržať: je povinná zabezpečiť transport stážistu na internát z letiska/ vlakovej stanice ukázať v prvý deň stážistovi cestu do nemocnice a predstaviť ho na oddelení tutorovi predstaviť mu okolie a vysvetliť základné veci- MHD, najbližšie potraviny zobrať stážistu na výlet, vymyslieť mu program a vo voľnom čase sa mu venovať.

Kontaktná osoba je za vykonávanie tejto „funkcie“ patrične odmenená. MKM prepláca na daný mesiac kontaktnej osobe ubytovanie na internáte, zabezpečuje 1 teplé jedlo (zväčša formou stravných lístkov). Kontaktná osoba dostáva body k hodnoteniu na stáž a má tak väčšiu šancuabsolvovať prax vo svojej vysnenej krajine.

O svoju skúsenosť sa podelila s nami Zuzka …

Som veľmi vďačná za túto príležitosť, pretože mi umožnila nielen rozvíjať cudzí jazyk, ale hlavne ma nesmierne obohatila krásou inej kultúry, priniesla mi množstvo inšpirácie, zážitkov a skvelú kamarátku. Je to skúsenosť, ktorá rozšírila moje obzory a upriamila ma aj na vďačnosť a lásku k vlastnej krajine.

KONTAKTY NA LOKÁLNYCH KOORDINÁTOROV

Patrícia Takáčová

LEO-Out – Lokálny koordinátor pre profesionálne stáže pre odchádzajúcich
študentov

Email leo-out@mkm-slomsa.com

Júlia Pitoňáková

LEO-In – Lokálny koordinátor pre profesionálne stáže pre prichádzajúcich
študentov

Email  leo-in@mkm-slomsa.com

Vanesa Chudjaková

LORE – Lokálny koordinátor pre výskumné stážeEmail lore@mkm-slomsa.com

Každé cestovanie má svoje výhody. Ak cestovateľ navštívi lepšie krajiny, môže sa naučiť ako tú svoju zlepšiť. Ak ho osud zavedie do horších, aspoň sa naučí si tu svoju užívať. Samuel Johnson